Дистанційне навчання – як альтернатива.
Впровадження карантину поставило чимало запитань перед українцями, на які відповідей ми так і не отримали: Чи надовго карантин? Скільки людей захворіло? Як працювати? Чи будуть платити зарплатню? Що буде далі?
Країна перейшла на дистанційну форму роботи і галузь освіти не виключення. Але давайте бути відвертими: Чи готові педагоги до дистанційного навчання, та чи готові батьки до таких змін?
Дистанційне навчання – це сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ від тих, хто навчає, до тих, хто навчається.
Які ж ІКТ доступні для сьогоднішнього вчителя? Якою теоретичною базою в умовах ІКТ володіють педагоги?
Звичайно в просторах Інтернет ми можемо знайти безліч програм, які допоможуть організувати дистанційне навчання, але цей процес вимагає багато педагогічного часу та сил. На даному етапі вчитель не оснащений інтерактивними навчальними програмами, не кожен має необхідне технічне забезпечення, більшість не володіє необхідними знаннями та навичками роботи у дистанційній формі, найголовніше ніхто не пропонує навчити педагога вчити дистанційно.
Батьки, в совою чергу, опинились заручниками ситуації. З одного боку, пріоритетним завданням під час карантину є турбота про здоров’я всієї сім’ї та дотримання карантинних правил, а з іншого, контроль за безпосереднім процесом навчання дітей. Батькам «пропонують» спробувати себе в ролі вчителя. Адже, багато тем шкільної програми потрібно пояснити, обґрунтувати та закріпити, тобто зробите те, чим займається педагог на уроці.
Чи буде таке навчання ефективним покаже час. Зараз, спільними зусиллями, робимо маленькі кроки назустріч дітям.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf02c4hvYWg5SS26gfTcFU5VOEDpQ8CzqG4KxDiLtnUVst3uQ/viewform
Будьте здорові!