Про важливе сьогодні!
З 12 березня 2020 року в Україні запровадили карантин. Це є результатом появи нового штаму вірусу – Коронавірус або COVID – 19, який вразив всю планету.
Нестача знань про сам вірус, симптоми, перебіг хвороби, методи лікування та профілактики, наслідки захворювання, а також зупинка роботи підприємств і виробництв, обмеження роботи транспорту, закриття навчально – виховних закладів, нестача ліків та захисних засобів, медіа тиск, статистичні дані інших країн, які страждають від розповсюдження вірусу, соціально – економічна нестабільність – це фактори тиску на психіку людини. Результатом тривалої психологічної напруги є, ЗАНЕПОКОЄННЯ → ТРИВОГА → ПАНІКА.
А на якій стадії Ви?!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdMIy8HvhMLr0ZLx57_2RwA3FI-x76ReweZvovQWibElkjjoQ/viewform
Занепокоєння перша реакція, яка виникає. Нам здається, що це відбувається десь далеко, не з нами. Люди продовжують користуватись переповненим громадським транспортом, нехтують профілактичними заходами, знають про надзвичайну ситуацію але залишаються осторонь.
Тривога – наступний етап. Ми намагаємося уникають місця скупчення людей, виконуємо рекомендації щодо профілактики захворювання, постійно обговорюємо тему надзвичайної ситуації з близькими, знайомими, рідними…, але попри все підтримують нормальну життєдіяльність.
Паніка – психічний стан людей — несвідомий, нестримний страх, викликаний дійсною чи уявною небезпекою, що охоплює людину чи багатьох людей, неконтрольоване прагнення уникнути небезпечної ситуації. Такі люди є найвразливішими, адже вони не керуються розумом, а страхом: масово скупляють ліки, продукти харчування, здійснюють моніторинг будь якої інформації про надзвичайну ситуацію, займаються самолікуванням, погано сплять, сприймають найменшу проблему як загрожу життю.
Якщо Ви відповіли, що не переживаєте ні одну з цих стадій – тоді Ви обманюєте самі себе!
На сьогоднішній момент ситуація в світі склалась так, що ніхто не залишається байдужим та переживає ту чи іншу стадію. І це НОРМАЛЬНО! В складний для нас час важливо усвідомлювати власні почуття та емоції, адже це є ознакою того, що ви керуєтесь розумом. Самообман та паніка – керуються страхом. Він охоплює нас повністю, заставляє робити необдумані, емоційні вчинки, які можуть призвести до небажаних чи небезпечних наслідків.
Для того аби вберегти себе, рідних та близьких важливо щоб ми зберігали СПОКІЙ.
Як допомогти собі підтримувати психічне здоров’я в умовах надзвичайної ситуації:
- Усвідомте масштаби проблеми, не ігноруйте її;
- Не блокуйте свої відчуття, будьте чесними з собою. Боятись – нормально!
- Виконуйте рекомендації ВООЗ;
- Дотримуйтесь умов карантину;
- Боріться з тривогою (підвищення напруги наростає коли ми поглинаємо велику кількість інформації, яка може бути недостовірною. Постарайтесь обмежити кількість інформації, встановіть ряд провірених достовірних джерел, не читайте, не слухайте, не дивіться ЗАЙВОГО);
- Наповнюйте себе ресурсом (зробіть щось для себе, щоденний ритуал, спорт, прочитайте книгу, запишіться на онлайн курси, займіться творчістю, започаткуйте сімейні традиції);
- Збалансоване харчування та сон (важливо дати собі відпочити. Сучасні українці одна із найзаклопотаніших націй, ми завжди прагнемо щось робити, зараз в нас є можливість навчитись відпочивати);
https://prometheus.org.ua/courses-catalog/
Будьте здорові!